Срещата между Румен Радев и Владимир Путин продължава да провокира много въпроси. Тази между руския президент и Бойко Борисов също. Професор Михаил Константинов коментира пред Хекимян в сутрешния блок по bTV горещите теми около тези две визити.
"И президентът има правомощия по конституция. Според мен двете срещи с Путин взаимно се допълват. Когато говорим за енергийните проекти, трябва да знаем какво ще стане в близкото бъдеще . Реакторите в АЕЦ са пред изтичане на срок, стари са. Около 50% от енергията се произвежда в ТЕЦ-ове. До сега минавахме между капките, но ще ни се наложи да плащаме огромни глоби. Според мен, малките ТЕЦ-ове са изключително вредни. Ние няма да издържим на глобите", обясни той като допълни, че сега не реагираме, но това е, за да не останат хората без работа. 

Професор Константинов твърди, че "Белене" е стар реактор, който е изключително пасивен и не е опасен като, примерно, Фукушима: "Реакторът е стар, но сигурен. Освен това има и лицензите. Студеният синтез е много хубаво нещо, но не се знае кога ще се случи. Едната тема ще са енергийните проекти, а другата санкциите."

Като други важни теми, които биха могли да се засегнат на визитата, той изтъкна тези с Китай и Северна Корея: "Китай също е трудна тема, която подлежи на обсъждане. Вижте и Северна Корея как разиграва САЩ - ще има, няма да има среща."

"Не знам дали сме готови за "Български поток". Според мен не сме. Ако има разлика между Северен и Южен поток, то определено е в полза на "Южен поток". Там могат да се включат много повече страни", каза още Константинов.  

Професорът опита да опише и ситуацията с Македония: "Македония е чувствителна тема за самата Македония, Гърция и България. Накрая ще се стигне до географско понятие за името на страната. Македония не е страна, която е заплаха за националанта сигурност. Да не говорим, че там 1/3 са албанци. Имат коренно различни планове." 

"Всички срещи станаха знакови. Изтъркаха смисъла на думите. "Знакова" и "уникален" трябва да се използват много рядко. Те са рана в нашата душа, както и ние в тяхната. Ако сега изпуснем момента, то ще трябва да чакаме още 10 години", заключи Константинов по темата за срещата между Заев и Борисов.