Не на джендър идеологията в българските училища – нека развиваме традиционно и електронно обучение.Т ова каза лидерът на БСП Корнелия Нинова по време на Националното съвещание на партията.

„Семейните ценности са ни по-скъпи от третия пол. България и българското общество не приема тази идеология. Не я вкарвайте в училищата. Губим децата си. Промиват им главичките с псевдоценности. Трябва да дадем отпор на това с истинските ни ценности“, коментира Нинова, цитирана от Фокус.

Тя призова за образователна система, адаптирана и обърната към дигиталното поколение. 

Нинова: Не предлагаме алтерантива на ГЕРБ, а на системата 

„Това е бъдещето. Това е бъдещето на младите хора. Ако не се подготвим на това, даже сме закъснели. Нека да развиваме традиционно и електронно смесено обучение“, заяви лидерът на БСП. 

По отношение на образованието и науката, Нинова отбеляза, че държавата се е оттеглила. 

„Нашата грижа е държавата и тук да си поеме ролята. Да гарантира качество и съдържание в образованието. Ето защо предлагаме – безплатни детски градини, един учебник за един клас в цялата страна. Общественият ресурс да отива за държавните и общински училища“, каза тя и допълни, че целта е развиване на аналитични способности и възпитание.

„Предлагаме да спрем разграбването на националните богатства. В момента вместо обществото да се ползва от тях малцина ги ползват за собствено обогатяване“, посочи още Нинова. 

Във връзка с твърденията, че държавата е лош стопанин, Нинова каза: „Уважаваме вашето мнение, но то като че ли вече се изтърка“. 

Тя изрази радостта си, че КЗК е проявила разум и компетентност и е спряла сделката за продажбата на ЧЕЗ.

„Разбира се, че ние сме за това да има равнопоставеност на държавната, общинската собственост. Живеем в съвременен свят, балансът беше тотално нарушен. Равновесието трябва да бъде възстановено“, каза Нинова. 

Тя поясни, че трябва да се обсъдят онези стратегически обекти, които днес са забранени за приватизация, да бъдат забранени и за концесия. 

„Макар и много закъсняло, но трябва да започнем да градим собствена, българска икономика, родно производство и земеделие, което не е на 70 % зависимо от европейки пари и субсидии. Нашите специалисти поработиха с учените от институтите от БАН“, каза Нинова.

По думите й един от най-големите проблеми са регионалните различия. 

„Ето защо от тук нататък предлагаме всички политики да пречупваме през регионите. Започваме с икономиката. Предлагаме ви да дискутираме модел на регионализация, на икономическата, здравната и социалната политика. Такъв модел предлагаме в производството и в земеделието“, заяви лидерът на БСП. 

„Вече започнаха да идват предложения и искам да поздравя колегите от Монтана, които ни изпратиха професионално и подготвено решение за региона си“, каза Нинова.

„Този план за развитие на индустрия и производство има проблем, който може да го спъне. Това са кадрите. Тук видях и лидерите на синдикати. Кадрите и работната ръка. Голяма грешка да се смята, че мигрантите ще ни решат въпроса с работната ръка. Държавата върви по пътя на най-лекото съпротивление. Нямаме – ще си внесем. Не, нямаме ще си произведем – български кадри и работна ръка. Ето как – заедно с големите работодатели, производители, със средни и малки фирми разговаряхме месеци наред. Благодаря ви, че ни помогнахте да направим задълбочен анализ от какви хора има нужда икономиката ни днес“, каза лидерът на БСП. 

Според нея държавата трябва да инвестира в знанията и уменията на необходимите кадри.

Тя призова за намаляване на ДДС върху храните. 

„Ефектът на това намаляване ще е върху хората, върху потреблението и върху бюджета на страната. Тук да обърнем внимание за земеделието. Знаем каква структура на земеделието има. Десетина фамилии в България владеят земеделската земя и получават най-високия процент от субсидиите. Предлагаме да се предложи таван на субсидиите“, поясни Корнелия Нинова. 

Според нея трябва да се вложи ресурс за възстановяване на Напоителни системи. 

„Не крачим с големите стъпки на света, който се движи много бързо напред“, каза лидерът на БСП. 

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ!