Българският национален отбор по хокей на лед за младежи до 20 години записа тежка загуба от Турция във втория си мач на световното първенство в трета дивизия, което се провежда в Нова Зеландия. Тимът на Даниел Куомо отстъпи с 1:8 (0:2, 0:2, 1:4), информира Хокейни Новини.

Четири от попаденията, които българският отбор получи бяха в моменти, когато съперникът имаше числено предимство на леда.

Сефа Каваз вкара три гола и направи една асистенция за Турция, Саит Бингол добави две попадения и една асистенция. Хакан Салт и Ферхат Бакал се разписаха по един път и добавиха по едно голово подаване. Юсуф Карс също беше точен за тима на американския треньор Кийт Макадамс.

Ивелин Иванов вкара единствения гол за България за 1:7. Той се разписа 4:30 минути преди края на мача, а асистенция записа Ивайло Георгиев. Стражът Димитър Димитров имаше доста работа и отрази 46 от 54-те удара към вратата му.

Сега на българския тим предстои един ден почивка, а на 19 януари от 9:30 часа българско време е последната среща от Група „В“ на световното първенство срещу домакина Нова Зеландия.