Швейцария участва в пореден драматичен мач на световното първенство по хокей на лед. След като участва в продължения в предишните си три срещи, сега тимът на Патрик Фишер се наложи с 5:4 над Латвия в много интересен двубой от Група „А“.

Швейцарците поведоха с 3:0 в средата на втората третина след два гола на Нино Нидерайтер и едно попадение на Грегори Хофман. Ощке до края на тази част латвийците изравниха резултата. Микелис Редлихс вкара два пъти, а един път се разписа Роналдс Кенинс.

Свен Андриджето даде аванс на тима на Патрик Фишер само 5:56 минути след началото на третия период, но 26 секунди по-късно Алексей Сироковс отново изравни. Ерик Блум вкара победния гол за Швейцария минута и половина преди края на мача.

Беларус обърна Словакия за успеха с 4:2 в мач от Група „Б“ след много силна последна част. Андрей Секера и Томаш Юрчо вкара два гола за словаците във втората третина, но беларусите нанизаха четири попадения в третия период. Точни бяха Кирил Готовец, Артур Гаврус, Андрей Степатов и Чарлз Линглет.