Шaмпионът Питсбърг Пингуинс спечели първия мач от супер сблъсъка с на-добрия отбор от редовния сезон Вашингтон Кепиталс. „Пингвините" надделяха с 3:2 на пързалката на своя опонент.

Ник Бонино отбеляза победния гол 7:24 минути преди сирената. Марк-Андре Фльори спаси 33 удара на играчите на Вашингтон. Неговите намеси в края се оказаха решаващи. Евгени Кузнецов беше изравнил в началото на третата част.

Александер Овечкин откри за домакините в началото на мача. Синди Кросби направи пълен обрат през втората част, преди Овечкин да възстанови равенството. Кросби има вече 4 гола в плейофите. Канадецът е отбелязъл във вратата на Вашингтон 10 гола и има 14 асистенции в мачове от елиминациите.

Втората среща е отново в столицата Вашингтон в събота.

В другият двубой от тази нощ Отава Сенаторс победи с 2:1 Ню Йорк Рейнджърс и поведе в резултата в серията.