Трой Брауър и Кайл Бродзиак вкараха по два гола за Сейнт Луис Блус при победата с 6:3 над Сан Хосе Шаркс. Така „блусарите“ изравниха на 2-2 резултата във финалната серия на Западната Конференция на НХЛ.

Брауър откри резултата при числено предимство само 6:14 минути след началото на мача, а в средата на първата третина Йори Лехтера удвои аванса на гостите.

Бродзиак вкара двете си попадения във втората част, а Джо Павелски върна един гол за Сан Хосе в началото на третия период. Малко след това Брауър реализира второто си попадение в мача.

До края на мача Крис Тиърни и Мелкер Карлсон се разписаха за „акулите“, а Алекс Пиетранджело вкара на празна врата за „блусарите“.

Вратарят на Сейнт Луис Джейк Алън, който запаси първия си мач в плейофите, отрази 31 удара. Петият мач от серията е във вторник рано сутринта българско време.