Русия спечели медал от световно първенство за четвърта поредна година. Този път „сборная“ завърши с бронзово отличие, след като на малкия финал в Кьолн се наложи над Финландия с 5:3. Скандинавците успяха да намалят изоставането си от 0:4 до 3:4, но силите им стигнаха само толкова.

Никита Гусев блесна с два гола и асистенция за успеха. Никита Кучеров и Владимир Ткачов също се разписаха за тима на Олег Знарок. Валерий Ничушкин направи три голови подавания, а Андрей Василевски завърши с 26 спасявания.

Мико Рантанен се отличи с гол и асистенция за Финландия. Вели-Мати Савинайнен и Мико Лехтонен също бяха точни, а Себастиан Ахо подаде за две попадения. Йоонас Корписало започна титуляр на вратата на скандинавците, но беше заменен 8:16 минути след началото на втората част, когато получи четвърти гол от 18 удара. Резервата Хари Сатери отрази 11 изстрела към вратата си и допусна един гол.