Русия се класира за полуфинал на световното първенство по хокей, след като пред своя публика сломи Германия с 4:1.

"Братушките" потрепериха в първата третина, тъй като противниците им поведоха с безответен гол на Патрик Раймер в 4:45 мин.

През втората част "Сборная" обърна срещата в своя полза с две шайби на Владимир Шипачьов (0:45, 14:14 мин.) и попадение на Йевгени Дадонов (7:17мин.).

С попадение на Александър Овечкин във 2: 45 мин на третата третина домакините затвърдиха победата си. Противник в спор за титлата ще им бъде отборът на Финландия, който по-рано отстрани Дания с 4:1.

В другия късен полуфинал Канада размаза Швеция и също продължи на полуфиналите, след като размаза Швеция с 6:0.

"Кленовите листа" постигнаха само едно попадение през първата третина, дело на Марк Шайфъл (18:49 мин).

Матю Думба (6:05 мин.), Брад Марчанд (12:02) и Макс Доми (12:13 мин.) увеличиха преднината им през втората част.

Крайният резултат срещу шведите оформиха Марк Стоун (11:05 мин.) и Дерик Брасард (13:02мин.) в третата третина.

На полуфиналите Канада се изправя срещу САЩ, които победиха Чехия с 2:1 след дузпи.