Русия се издъни на домашното си световно първенство по хокей на лед. На полуфиналите „сборная“ допусна обрат и загуби с 1:3 от Финландия. Така тимът на Олег Знарок не успя да постигне голямата си цел – спечелване на световната титла.

Сергей Широков откри резултата за Русия само 2:52 минути след началото на мача. Руснаците запазиха аванса си до края на първата третина. Във втората част обаче Финландия вкара три гола.

Себастиан Ахо изравни 5:34 минути след началото на втория период. Йоси Йокинен даде аванс на „лъвовете“ 4:10 минути преди края на третината, а 2:25 минути по-късно Ахо вкара втория си гол.

В последната част нов гол не падна и така Финландия се класира на финала на световното първенство по хокей на лед, където ще се изправи срещу победителя от мача между Канада и САЩ. Мачът между „кленовите листа“ и „янките“ е тази вечер от 20:15 часа.