Българският национален отбор по хокей на лед до 20 години стартира с победа участието си на световното първенство в трета дивизия, което се провежда в Нова Зеландия. В първия си мач тимът на Даниел Куомо се наложи над ЮАР с 5:2 (2:1, 1:1, 2:0), информира Хокейни Новини.

Калоян Вачков откри резултата още в 62-ата секунда на мача след асистенция на Мирослав Василев. Две минути и половина по-късно ролите се размениха и Василев вкара след пас на Вачков. Пет минути преди края на частта Ейдън Бюкис върна едно попадение за ЮАР.

В средата на втората третина Матю Рутвен изравни, но само 89 секунди по-късно Даниел Дилков възстанови аванса на българите, а Томислав Георгиев и Мирослав Василев му асистираха.

Мирослав Василев вкара втория си гол в мача в средата на третия период след пас на Томислав Георгиев, а в края на мача Георги Благоев се разписа на празна врата след асистенция на Атанас Генков.

Българският вратар Димитър Димитров завърши мача с 21 спасявания, а стажът на ЮАР отрази 32 удара. Следващият двубой на българските национали е тази нощ от 2:30 часа срещу Турция.