ВАШИНГТОН КЕПИТЪЛС – Филаделфия Флайърс 5:0
(0:0, 1:0, 4:0)
* Джъстин Уилямс и Мат Нисканен вкараха по два гола, а Филип Граубер спаси 24 удара при деветата поредна победа на Вашингтон. Андре Бураковски също се разписа за столичани, които са лидер в общото класиране на НХЛ с 63 точки. Успехът беше изкован в първите седем минути на третата част, когато играчите на Кепитълс вкараха четири гола от седем удара. Това беше победа № 1500 в историята на клуба.

Чикаго Блекхоукс – МИНЕСОТА УАЙЛД 2:3
(1:0, 1:2, 0:1)
* Джейсън Поминвил вкара победния гол за Минесота през последната третина. Вратарят Девън Дъбник отрази 33 удара, а „диваците“ записаха четвърта поредна победа, с което пък оглавиха класирането в Западната Конференция. Нино Нидерайтер и Крис Стюърт също се разписаха за Уайлд, който постигна осми последователен успех над Чикаго. Патрик Кейн вкара и двата гола за Блекхоукс, а Кори Крофърд направи 29 спасявания.

Ванкувър Канъкс – НЮ ДЖЪРСИ ДЕВИЛС 1:2 след прод.
(0:0, 1:1, 0:0, 0:1)
* Тейлър Хол донесе победата на „дяволите“ с попадението си само 88 секунди след началото на продължението. Кайл Куинси изравни резултата за Ню Джърси 3:03 минути преди края на втората третина, а Кори Шнайдер отрази 21 удара при втория пореден успех за Девилс. Луи Ериксон беше точен за Ванкувър, а Якоб Маркстрьом направи 20 спасявания. За Канъкс това е четвърта последователна загуба, като тази негативна серия беше предшествана от шест поредни победи.

Анахайм Дъкс – СЕЙНТ ЛУИС БЛУС 1:2 след прод.
(0:0, 0:1, 1:0, 0:1)
* Патрик Берглунд вкара втория си гол в мача само 51 секунди след началото на продължението и донесе победата на Сейнт Луис. Той беше точен и през втората третина, а вратарят Крис Хътън отрази 22 удара. Рикард Ракел се разписа за Анахайм, а Джон Гибсън направи 24 спасявания.