Конър Шиъри вкара в 34-ата секунда на продължението, за да донесе победата на Питсбърг Пингуинс с 8:7 след продължения и да сложи край на серията от девет поредни успеха на Вашингтон Кепитълс, пише Хокейни Новини.

ПИТСБЪРГ ПИНГУИНС – Вашингтон Кепитълс 8:7 след прод.
(0:2, 6:3, 1:2, 1:0)
* Шиъри завърши мача с два гола и асистенции, а „пингвините“ спряха поредицата си от три загуби. Евгени Малкин вкара 11-ия в кариерата си хеттрик, а Сидни Кросби се отличи с гол и три асистенции. Браян Ръст и Ник Бонино също бяха точни за Питсбърг, а Мат Мъри отрази 21 удара.
Ларс Елер се разписа два пъти за Вашингтон, а по едно попадение добавиха Ти Джей Оши, Брет Конъли, Никлас Бекстрьом, Джъстин Уилямс и Андре Бураковски.

Бостън Бруинс – НЮ ЙОРК АЙЛЕНДЪРС 0:4
(0:0, 0:3, 0:1)
* Николай Кульомин вкара два гола за успеха на Ню Йорк Айлъндърс. Джош Бейли и Джейсън Чимера също бяха точни за успеха, а Томас Грайс спаси 32 удара. Титулярният вратар а Бостън Туука Раск беше сменен след втората третина, след като получи 3 гола от 15 удара, а резервата Зейн Макинтайър също не опази вратата си „суха“.

БЪФАЛО СЕЙБЪРС – Далас Старс 4:1
(2:1, 1:0, 1:0)
* Джак Айхел вкара два гола за успеха на Бъфало. Тайлър Енис се завърна в игра за „сабите“ след 30 пропуснати мача заради операция и се разписа само 19 секунди след началото на двубоя. Джейк Маккейб също беше точен за победата, а Робин Лехнер, който не игра в предишните три срещи заради заболяване, направи 31 спасявания. Радек Факса се разписа за Далас, а Кари Лехтонен отрази 25 удара. Това беше втора поредна загуба за Старс и шеста в последните осем мача.

ДЕТРОЙТ РЕД УИНГС – Монреал Канейдиънс 1:0
(0:0, 1:0, 0:0)
* Томаш Ванек вкара единствения гол в срещата само 1:36 минути преди края на втората третина, а вратарят Джаред Корео отрази 18 удара за втория си мач без допуснат гол. Стражът на Монреал Кери Прайс направи зрелищно спасяване при контраатака на Андреас Атанасиу в края на първата третина и завърши двубоя с 19 отразени удара.

Лос Анджелис Кингс – ТАМПА БЕЙ ЛАЙТНИНГ 1:2
(1:1, 0:1, 0:0)
* Браян Бойл вкара победния гол за Тампа Бей през втората третина, а тимът му започна с успех серията си от шест поредни гостувания. Вратарят Бен Бишоп направи грешка и позволи на Кайл Клифърд да се разпише за Лос Анджелис, но след това направи 31 спасявания. Тайлър Джонсън също беше точен за „светкавиците“, които спечелиха едва за втори път в последните си седем мача. Стражът на „кралете“ Петер Будай отрази 27 удара.

САН ХОСЕ ШАРКС – Уинипег Джетс 5:2
(1:0, 2:0, 2:2)
* Джоел Уорд вкара при числено намален състав и асистира за попадението на Тимо Майер, за да помогне на Сан Хосе да запише трета победа в последните си осем мача. Брент Бърнс и Крис Тиърни също се разписаха за успеха, а Джо Торнтън добави гол на празна врата. Мартин Джоунс отрази 26 удара. Джош Мориси и Марк Шайфли вкараха по един път за Уинипег в последните три минути на мача. Майкъл Хъчинсън напраи 27 спасявания за Джетс, които записаха четвърта поредна загуба.

ЕДМЪНТЪН ОЙЛЪРС – Аризона Койотис 3:1
(1:0, 2:1, 0:0)
* Джуджар Кайра вкара победния гол за Едмънтън, а Ойлърс записаха трета поредна победа. Райън-Нъджънс Хопкинс и Леон Драйзайтъл също бяха точни за успеха, а Кем Талбът отрази 20 удара. Радим Върбата се разписа за Аризона. Майк Смит направи 24 спасявания за „койотите“, които загубиха за 11-и път в последните си 13 мача.