Питсбърг Пингуинс победи Нешвил Предатърс с 5:3 и поведе с 1:0 във финалната серия за Купа Стенли в НХЛ. Джейк Гетцъл вкара победния гол за Пингуинс три минути преди края на мача, след като преди това “хищниците“ успяха да наваксат пасив от три гола.

Ник Бонино вкара два гола за Питсбърг, като вторият от тях беше 1:02 минути преди края на празна врата. Евгени Малкин и Конър Шиъри също се разписаха за „пингвините“, които се опитват да станат шампион на НХЛ за втора поредна година. Сидни Кросби и Крис Куниц направиха по две асистенции, а Мат Мъри завърши с 23 спасявания.

Любопитна е успеваемостта на Питсбърг, който вкара четири гола от само 12 удара към вратата на гостите. Вратарят на Нешвил Пека Рине отрази 7 удара. Точни за „хищниците“ бяха Раян Елис, Колтън Сисънс и Фредерик Гудро, а Майк Фишер подаде за две попадения.

Вторият мач от финалната серия също ще се проведе в Питсбърг. Срещата ще се играе в четвъртък (1 юни) от 3:00 часа рано сутринта българско време.