ОТАВА СЕНАТЪРС – Ню Йорк Рейнджърс 6:5 след прод.
(1:1, 1:3, 3:1, 1:0)
В серията: Отава води с 2:0
* Жан-Габриел Пажо вкара четвъртия си гол в мача само 2:54 минути след началото на второто продължение, а Отава стигна до успеха, с който удвои аванса си в плейофната серия на Източната Конференция. Преди това Пажо вкара втория и третия си гол в последните 3:19 минути на редовното време. Марк Метхот и Марк Стоун също вкараха за „сенаторите“, а Крейг Андерсън направи 43 спасявания. Новобранецътт Брейди Шей вкара два гола за Рейнджърс,а останалите попадения бяха дело на Михаел Грабнер, Крис Крийдър и Дерек Степан. Хенрик Лундквист отрази 28 удара към вратата си. Ню Йорк приема третия мач от серията, който ще се проведе в сряда от 2:00 часа рано сутринта българско време.

Вашингтон Кепитълс – ПИТСБЪРГ ПИНГУИНС 2:6
(0:0, 1:3, 1:3)
В серията: Питсбърг води с 2:0
* Фил Кесъл и Джейк Гюнцъл се отличиха с по два гола и една асистенция, а Марк-Андре Фльори направи 34 спасявания за успеха, с който Питсбърг удвои аванса си в серията. Евгени Малкин и Мат Кулън завършиха с по едно попадение и една асистенция, а Сидни Кросби направи две голови подавания. Никлас Бекстрьом блесна с гол и асистенция за Вашингтон. Мат Нисканен също беше точен. Титулярният вратар Брейдън Холтби допусна три гола от 14 удара и беше заменен в началото на третата част от Филип Грубауер, който завърши със седем отразени удара. Питсбърг е домакин на третия мач, който ще се играе във вторник от 2:30 часа рано сутринта българско време.