Питсбърг се наложи над гостуващия Тампа Бей с 2:1 в решителния седми мач и с 4:3 победи детронира съперника като шампион в Източната конференция на Националната хокейна лига, с което се класира и за големия финал за купа "Стенли" за първи път от 2009 година насам.

В плейофите за трофея Питсбърг ще има домакинско предимство срещу победителя на Запад Сан Хосе, а серията до четири успеха стартира в понеделник вечерта.

Брайън Ръст откри резултата за домакините в 1:55 минута на втората част, но в 9:36 минута на третината Джонатан Друин изравни.

Само 30 секунди по-късно Ръст с втория си гол в срещата донесе успеха на Питсбърг.

С две асистенции за домакините се отличи Евгени Малкин, а вратарят Мат Мъри направи 16 спасявания.

Класиране, резултати, програма и всичко за НХЛ - ТУК !!!