Питсбърг Пингуинс срази като гост Тампа Бей Лайтнинг с 5:2 и изравни финалната серия помежду им на 3-3 победи в Източната конференция на НХЛ.

Сидни Кросби подаде за първия гол в мача на Фил Кесел малко преди края на първата част, а през втората сам вкара за 3:0. Между тези попадения защитникът Крис Летанг се разписа след подаване на Конър Шийри за 2:0.

За домакините в началото на третата част два пъти беше точен Брайън Бойл. Гол на Брайън Раст по-малко от три минути преди последната сирена направи резултата 2:4, което се оказа и решаващ момент в мача, а 53 секунди преди края Ник Бонино на празна врата оформи крайния резултат.

Седмата и решаваща среща е в четвъртък в Питсбърг, където Тампа Бей спечели 2 от предните си 3 визити.