Уинипег Джетс – Торонто Мейпъл Лийфс 5:4 след прод.
(0:2, 1:2, 3:0, 1:0)

Първият сблъсък между Остън Матюс и Патрик Лайне завърши с победа за финландеца. Матюс през лятото беше избран от Торонто под № 1 в драфта на НХЛ, а Уинипег взе Лайне под № 2.

Финландецът обаче вкара хеттрик в директния сблъсък с Матюс, включително изравнителния гол за 4:4 в последната минута на редовното време и победното попадение в продължението.

Лайне вкара гола на успеха само секунди, след като вратарят на Уинипег Джетс Майкъл Хъчинсън спря опасен удар на Остън Матюс. Така Уинипег стигна до успеха, след като заличи пасив от четири гола.

Ню Йорк Рейнджърс – Детройт Ред Уингс 1:2
(1:0, 0:1, 0:1)

Томаш Ванек вкара гол за 1:1 при числено предимство през втората част, а Дрю Милър реализира победното попадение в началото на третия период. Вратарят на Детройт Джими Хауърд спаси 32 удара, въпреки че в самото начало на мача получи гол от Мика Зибанеджад.