Сейнт Луис Блус – НЕШВИЛ ПРЕДАТЪРС 3:4
(0:1, 1:2, 2:1)
В серията: Нешвил води с 1:0
* Пи Кей Субан се отличи с гол и две асистенции, а Върнън Фидлър вкара победното попадение за Нешвил 5:05 минути преди края. Така Предатърс поведе в серията от втория кръг на плейофите. Успехът на гостите беше помрачен от контузията на Кевин Фиала през втората част. Колин Уилсън и Филип Форсберг също бяха точни за победата, а Пека Рине направи 27 спасявания. Колтън Парайко, Джейдън Шварц и Владимир Соботка се разписаха за домакините, а вратарят на „блусарите“ Джейк Алън отрази 28 удара. Вторият мач от серията е в Сейнт Луис и ще се играе в събота рано сутринта от 3:00 часа българско време.

Анахайм Дъкс – ЕДМЪНТЪН ОЙЛЪРС 3:5
(0:0, 1:1, 2:4)
В серията: Едмънтън води с 1:0
* Адам Ларсон вкара втория си гол през третата третина само 4:40 минути преди края на мача и Едмънтън спечели първия мач от серията от втория кръг на плейофите. Марк Летесту също се разписа два пъти, а Леон Драйзайтъл добави едно попадение на празна врата в самия край. Кем Талбът направи 33 спасявания на вратата на Ойлърс. Раян Гецлаф, Патрик Ийвс и Якоб Силверберг бяха точни за Анахайм, който в средата на третата част изравни резултата за 3:3. Вратарят Джон Гибсън отрази 27 удара за „патоците“. Анахайм приема и втората среща от серията, която ще се играе в събота сутринта от 5:30 часа наше време.