Канада спечели Световната купа по хокей на лед, след като във втория мач от финалния плейоф се наложи с 2:1 над отбора на Европа. Така "кленовите листа" спечелиха серията с 2:0 победи.

Европейците поведоха през първата третина чрез словашкия защитник Здено Чара. През втората част домакините подобриха значително представянето си и наложиха натиск. Малко преди края на срещата Патрис Бержерон изравни

Драмата обаче те първа предстоеше, след като бранителят на канадците Дрю Даути получи двуминутно наказание и остави тима си с човек по-малко в заключителните минути на срещата. Въпреки това нападателят на Бостън Брад Маршан реализира за Канада 44 секунди преди финалната сирена, за да направи обрата пълен.

Така канадците спечелиха първото издание на Световната купа от 2004 година.