ДЕТРОЙТ РЕД УИНГС – Минесота Уайлд 3:2 след прод.
(1:1, 0:1, 1:0, 1:0)
* Андреас Атанасиу се разписа 1:52 минути след началото на продължението и донесе победата на Детройт. Джими Хауърд направи 24 спасявания, а Майк Грийн и Томаш Татар също вкараха по един гол. Ерик Стаал и Нейт Просър бяха точни за Минесота, а Девън Дъбник отрази 16 удара.

Ню Джърси Девилс – ДАЛАС СТАРС 1:2 след прод.
(1:0, 0:0, 0:1, 0:1)
* Тайлър Сегин се разписа само 20 секунди след началото на продължението и Далас победи „дяволите“. Старс стигна до оувъртайм след изравнителния гол на Алеш Хемски 6:36 минути преди края на редовното време. Кари Лехтонен направи 20 спасявания за победителите. Блейк Колман реализира първото си попадение за Ню Джърси, а Кийт Кинкейд отрази 30 удара.

Питсбърг Пингуинс – ФИЛАДЕЛФИЯ ФЛАЙЪРС 2:6
(1:1, 0:1, 1:4)
* Якуб Ворачек и Дейл Уайс вкараха важни голове през третия период за победата на Филаделфия. Джордан Уийл, Валтери Филпула, Радко Гудас и Шейн Гостисбийър също бяха точни за Флайърс. Стив Мейсън направи 25 спасявания за четвъртия успех на „пилотите“ в последните им седем мача. Мат Кълън и Патрик Хорнквист се разписаха за Питсбърг, а Мат Мъри отрази 27 удара.

УИНИПЕГ ДЖЕТС – Ванкувър Канъкс 2:1
(0:1, 1:0, 1:0)
* Майкъл Хъчинсън направи 28 спасявания, а Адам Лаури вкара победния гол за Уинипег в средата на третата част. Матийо Перео също се разписа за Джетс, които запазиха математическите си шансове за участие в плейофите. Александър Едлер беше точен за Ванкувър, а Раян Милър отрази 30 удара.

АНАХАЙМ ДЪКС – Ню Йорк Рейнджърс 6:3
(2:2, 1:1, 3:0)
* Андрю Колиано вкара победния гол за „патоците“ в началото на третата част, а Джонатан Берние направи 25 спасявания. Това е четвъртата поредна победа за Анахайм. Патрик Ийвс реализира две попадения, а Раян Гецлаф направи четири асистенции. Така Дъкс дръпна с две точки на Сан Хосе и Едмънтън в битката за първото място в Тихоокеанската Дивизия. Джош Менсън, Раян Кеслър и Ник Ричи (на празна врата) също бяха точни за победителите. Хенрик Лундквист отрази 28 удара към вратата на Рейнджърс. Брейди Шей, Дерек Степан и Рик Неш се разписаха за нюйоркчани, които при победа щеше да си гарантира участие в плейофите.