Волейболистите на Левски загубиха категорично в столичната зала „Универсиада” от турския гранд Фенербахче с 0:3 (16:25, 16:25, 17:25) в първия мач между двата тима от 1/8-финалите на Купата на ЦЕВ.

„Фенерите” тотално превъзхождаха в българския тим. Волейболистите на Петър Шопов започнаха с 1:6 в първата част и до края й не успяха да наваксат разликата, завършвайки гейма само с 16 точки.

Във втория гейм нещата не се промениха особено и „сините” отново не успяха да противодействат на турския гранд, приключвайки частта отново само с 16 точки.

В третата Левски игра равностойно до 13:13, след което пак отстъпи инициативата и гостите записаха чиста победа.

На-резултатен за българския тим бе Мартин Павлов с 12 точки, а Симеон Александров завърши с 10 точки.

Така „сините“ ще пътуват за реванша на 16 февруари като тотални аутсайдери. Те трябва да спечелят с 3:0 или 3:1 гейма в Истанбул, за да достигнат до Златен гейм.