Еджзаджъбашъ (Истанбул) спечели световното клубно първенство по волейбол за втори пореден път. На финала в Манила турският гранд победи драматично с 3:2 гейма (25:19, 20:25, 25:19, 22:25, 15:11) европейския клубен първенец Поми Казалмаджоре (Италия) в двубой, продължил повече от два часа и половина.

Еджзаджъбашъ на два пъти поведе в резултата след 25:19 в първия и в третия гейм, но италианките на два пъти успяваха да изравнят. В тайбрека турският гранд поведе с 12:10 и спечели титлата при 15:11.

Най-резултатна за победителките беше Татяна Кошельова с 23 точки, а нейната съотборничка Тияна Бошкович добави още 17 точки. За Поми Саманта Фейбрис се отличи 22 точки.

Както вече стана ясно, Еджзаджъбашъ (Истанбул) е следващият съперник на Марица (Пловдив) в Шампионска лига. Снощи българският първенец елиминира Дрита (Косово) след две победи с по 3:0 гейма.

Преди да пристигне в Пловдив за първия си сблъсък с Марица на 1 ноември, Еджзаджъбашъ има да изиграе и мача си от първия кръг на турското първенство като гост на Бурса Бююкшехир Беледийеси (Бурса) на 27 октомври.