Волейболистите на българския шампион Добруджа 07 (Добрич) загубиха първия си мач във втория по сила европейски клубен турнир за Купата на ЦЕВ. Възпитаниците на Мирослав Живков отпаднаха от Шампионската лига, а сега загубиха при визитата си на финландския Хурикаани (Лоймаа) с 0:3 (14:25, 24:26, 16:25) в първа среща от 1/32-финалите на Купата на CEV.

Най-резултатни за Добруджа станаха Жулиен Георгиев и Илия Петков съответно с 11 и 10 точки. За домакините от Хурикаани най-добър бе финландският национал Мико Ойванен с 21 точки.

Реваншът между двата отбора е на 22 декември (четвъртък) от 20:00 часа българско време в зала "Конгресна" в Двореца на културата и спорта във Варна. Тогава шампионите на България трябва да търсят победа с 3:0 гейма, за да стигнат поне до т.нар. "златен" гейм. Ако продължи напред, Добруджа 07 ще срещне на 1/16-финалите италианския гранд Тренто.