Волейболистите на Добруджа 07 загубиха изненадващо у дома от Пирин Разлог 1:3 (23:25, 20:25, 25:18, 20:25) в последната среща от втория кръг на Суперлигата.

Момчетата на Мирослав Живков не успяха да се противопоставят на гостите от Разлог, които започнаха силно в първия гейм, печелейки го с 25:23. Пирин взе и втората част с 25:20, а Добруджа спечели третия гейм с 25:18 и тръгна към обрат, но силите на домакините приключиха в четвъртата част, загубена с 20:25. Добруджа приключи срещата с 33 грешки, 22 от които от начален удар.

След успеха си Пирин е пълен актив от 6 точки след първите 2 кръга, като се изравни с водачите Монтана и ЦСКА, но заема трета позиция, а разликата с втория е само по точков коефицент. Тимът от Добрич е на седма позиция в подреждането с една победа, една загуба и 3 точки.