Волейболният шампион на Италия Азимут (Модена) спечели Суперкупата за втора поредна година след победа с 3:2 (25:22, 19:25, 25:22, 24:26, 17:5) над Сър Сейфти Конад (Перуджа), където играе българския национал Велизар Чернокожев.

Първият гейм бе равностоен, но с три последователни точки при 21:22 Модена достигна до геймбол и затвори играта.

Перуджа водеше играта през втората част и успя да натрупа солиден аванс, с което изравни.

В следващия гейм Модена поведе с 9:5 и запази аванса си до края му.

Четвъртата част тръгна страхотно за Перуджа, които дръпнаха до 12:4 Модена обаче успя да стигне до 24:24, но в крайна сметка сдаде гейма.

Тайбрекът тръгна равностойно, след което Перуджа поведе 8:3. Модена успя да намали до 8:9, след което обърна до 12:10 в своя полза. Перуджа успя да стигне до 13:13, а равенството се запази до 15:15, но в крайна сметка Модена спечели тайбрека със 17:15.

Най-резултатни за Модена станаха френската звезда Ървин Нгапет (1 блок, 41% ефективност в атака и 20% перфектно посрещане) и сръбският капитан на тима Неманя Петрич, определен и за най-полезен играч в срещата (2 блока, 53% ефективност в атака и 29% перфектно посрещане) с 20 и 19 точки.

За Перуджа Иван Зайцев заби 23 точки (2 блока, 1 ас и 50% ефективност в атака), а Аарън Ръсел добави 18 точки (2 аса, 53% ефективност в атака и 29% перфектно посрещане), но и това не бе достатъчно за успеха.

По-рано днес гранда Кучине Лубе (Чивитанова), с национала Цветан Соколов, спечели бронзовите медали в турнира, след като надигра Диатек (Тренто) също с 3:2 гейма.