Марица (Пловдив) се класира за финалната серия в женската Национална волейболна лига, като съперник на шампионките отново ще бъде отборът на Левски (София). Пловдивчанки спечелиха полуфиналния плейоф с Казанлък Волей (Казанлък) с 2:0 победи, като надиграха съперника чисто и като гости с 3:0 (25:18, 25:13, 25:13) след 65 минути игра в зала „Багира”.

Топреализатор на мача стана Нася Димитрова с общо 10 точки за победата, следвана от Ради Тенева с 9. Бившата маричанка Радостина Маринова пък бе най-резултатна за Казанлък със 7 точки.

В другата полуфинална серия Левски взе втора победа с 3:1 гейма срещу Раковски (Димитровград) и също спечели плейофа с 2:0 победи, за да опонира на Марица във финала за трети пореден сезон.

Тази година финалната серия ще се играе във формат до две победи от максимум три мача. Срещите са на 25, на 27 и евентуално на 29 април, като Марица ще е с домакинското предимство, ако се стигне до решаващ трети двубой.