Марица (Пловдив) най-после си върна първото място във временното класиране в женската Национална волейболна лига Демакс+, от което отстъпи след единствената си загуба дотук още във втория кръг. Тази вечер шампионките постигнаха поредната си убедителна победа – този път с 3:0 (25:18, 25:11, 25:17) като гости на Бургас 2007 (Бургас) в отложена среща от десетия кръг, и изместиха Левски (София) от върха в таблицата.

И двата отбора са с по 10 победи и 1 загуба в актива си, но Марица вече има 30 точки, а Левски е с 29.

За мача в бургаската зала Младост старши-треньорът на пловдивчанки Иван Петков заложи на най-опитните си състезателки в стартовия състав, пише официалният сайт на клуба. Въпреки отсъствието на своята най-опитна състезателка – Диана Филипова, отборът на Бургас 2007 се опита да окаже известна съпротива на по-силния си гост и, благодарение на по-доброто си посрещане и финалния щурм, домакините успяха да стигнат до 18 точки в първия гейм. Във втората част пловдивчанки подобриха посрещането и значително повишената успеваемост в атака доведе до категоричен разгром с 25:11. Центърът Виктория Григорова игра отлично на всички елементи в този гейм. Нейното страхотно представяне продължи и в третата част, в която тя заби три аса и бе безупречна в нападение – 6 точки при 100% успеваемост. От другата страна на мрежата се разигра Янита Николова и също направи 9 точки, но те се оказаха повече от всички останали точки на Бургас в този гейм – 25:17 и 3:0 за Марица, оформено след точно час игра.

Виктория Григорова наниза общо 17 точки за победителките и стана топреализатор на мача. Другият център Мария Данчева пък допринесе с още 10. Най-резултатна за домакините беше Янита Николова с 15 точки.

За следващия си мач момичетата на Иван Петков гостуват на Спартак (Варна), но в казанлъшката зала Арсенал. Срещата е тази събота, 6 февруари, от 10:00 б.в.