Женският национален волейболен отбор на България постигна драматична победа над Швейцария с 3:2 гейма (20:25, 25:17, 23:25, 25:15, 15:12) и се класира за Европейското първенство през 2017 година в Азербайджан и Грузия. Нашите се нуждаеха само от два гейма, но трябваше да се потрудят, след като противничките им на два пъти повеждаха.

"Лъвиците" обаче печелеха убедително геймовете си и изравняваха. В решителната част българките бяха безкомпромисни като водеха от началото на тайбрека, което им помогна да затворят мача в своя полза.

България е лидер в подреждането на квалификационна Група "E" с 5 победи от 5 мача и актив от 14 точки.

Селекционерът Иван Сеферинов бе направил няколко промени в стартовия си състав за мача срещу Швейцария, а най-резултатна с 16 точки бе Гергана Димитрова. 12 добави капитанът Елица Василева, която се появи на полето в третия гейм. Топреализатор стана Лаура Куензлер 23 точки.

В събота от 17:00 часа България излиза срещу домакина Румъния в последния си мач от квалификацията.