Днес предстоят шест мача от третия кръг в турнира за Купата на България по волейбол при мъжете. Дванадесет тима ще спорят за участие на финали, като единственият представител на Висшата лига е Звездец (Горна Малина).

Останалите 11 отбори са от първата група – Суперлигата. Дербито на третия кръг е Левски - ЦСКА, като домакини са "сините" в зала "Универсиада" - от 19:30 часа, а само единият от двата вечни съперника ще продължи напред.

Победителите от двойките ще играят на финалния турнир, който ще бъде под формата на финална шестица. В него отборите ще бъдат разделени в две групи по три тима. Завършилите на първо място в групите играят полуфинални срещи срещу завършилите съответно на второ място в противоположната група.
Победителите в полуфиналните срещи играят финал за излъчване на носител на Купата на България. Не се провежда среща за третото място.

Програмата за трети кръг:

18:00 часа, Тетевен, зала „Георги Бенковски“: Тетевен Волей – Пирин (Разлог)

18:00 часа, Добрич, зала „Добротица“: Добруджа 07 – Арда (Кърджали)

18:00 часа, Монтана, зала „Младост“: Монтана – Миньор (Перник)

18:00 часа, Горна малина, спортна зала: Звездец (Горна Малина) – Черно море (Варна)

19:30 часа, София, зала „Универсиада“: Левски – ЦСКА, мачът е телевизионен, като ще бъде излъчен по Диема Спорт 2.

Припомняме, че само преди дни "армейците" спечелиха вечното дерби със "сините" с 3:1 гейма в "Арена Армеец" за първенството.