Волейболистите на Левски приключиха с участието си в Европа за този сезон, след като загубиха при визитата си на Фенербахче с 0:3 (12:25, 20:25, 23:25) в мача-реванш от 1/8-финалите на турнира за Купата на CEV.

Домакините от Истанбул доминираха в своята "Бурхан Фелек" от самото начало и спечелиха първата част повече от категорично с 25:12.

Вторият гейм бе далеч по-равностоен, като българският тим дори водеше на моменти в резултата. „Фенерите” обаче направиха обрат след второто техническо прекъсване и спечелиха частта с 25:20.

Точка за точка вървеше играта в третия гейм до 11:11, но турският тим показа по-здрави нерви и след 25:23 записа нова чиста победа след тази в първия сблъсък в София.

Най-резултатен за Левски бе Гордан Люцканов с 10 точки, а Мартин Павлов добави 8 точки. За Фенербахче Метин Той и Ален Скет завършиха с по 16 точки, а Гийом Кеске се отчете с 12 точки.

Така Фенербахче продължава към 1/4-финалите, където ще срещне френския Ажаксио, отстранил Амрисвил, който преди това бе елиминирал ЦСКА от 1/16-финалите в надпреварата.