Мъжкият тим на ЦСКА спечели волейболното дерби срещу Левски с 3:1 (25:16, 17:25, 25:18, 30:28). Мачът се игра за първи път столичната „Арена Армеец“ пред около 5000 зрители.

„Червените“ започнаха агресивно и доминираха в първия гейм. Във втория волейболистите на Петър Шопов се мобилизираха и изравниха – 1:1.

Третата част протече равностойно, като съперниците си разменяха водачеството. ЦСКА обаче взе инициативата, със силен блок „армейците“ поведоха в резултата и затвориха гейма с 25:18. Най-драматично се разви четвъртата част. „Сините“ показаха страхотен характер и бяха на път да вкарат мача в тайбрек, но не им стигнаха опит и сили. „Армейците“ имаха три мачбола, които бяха спасени. При четвъртия си опит обаче ЦСКА се поздрави с успеха с 30:28.

Имаше и спорни съдийски решения. При 22:20 за „армейците“ Александър Кордев изпълни начален удар, а топка в аут остави една точка аванс на „червените“. При повторенията обаче се видя, че съдиите са допуснали грешка.

ЦСКА остана лидер във временното класиране със 17 победи, 2 загуби и 48 точки. Левски e шести с 11 победи, 7 загуби и 33 точки, но и мач по-малко.

Смилен Мляков заби 19 точки (1 ас, 2 блока) за успеха на ЦСКА, а Пламен Шекерджиев добави още 15 точки. Христо Цветанов завърши с 12 точки (8 блока), Красимир Георгиев се отличи с 10 точки (1 ас, 3 блока).

Спас Байрев бе най-резултатен за Левски с 18 точки (4 аса), а Симеон Александров и Мартин Павлов добавиха по още 10 точки.

Стартовите състави:
Левски: Тодор Богданов, Николай Манчев, Мартин Павлов, Спас Байрев, Симеон Александров, Александър Кордев, Ивайло Лалов

ЦСКА: Пламен Шекерджиев, Христо Цветанов, Яни Георгиев, Красимир Георгиев, Смилен Мляков, Владимир Станков, Мартин Божилов