Българският национален отбор по волейбол постигна втора победа над тима на Китай в приятелска среща между двата отбора, съобщават от родната федерация. "Лъвовете" надиграха азиатците с 3:0 (25:19, 25:23, 25:23) във втората контрола, изиграна днес в зала "Конгресна" във Варна.

Мачът стартира равностойно, впоследствие състезателите на Пламен Константинов дръпнаха в резултата и направиха стабилна преднина, която се запази до края на гейма. Втората част започна ударно за българския тим, но към средата на гейма разликата от седем точки бе стопена от китайците, които буквално притиснаха съперника. В ключовите моменти обаче нашите се мобилизираха и поведоха с 2:0.

В третия гейм състезателите на Раул Лозано заиграха по-добре и дръпнаха в резултата. Преди второто техническо прекъсване настъпи обрат - "лъвовете" набраха инерция и се върнаха в играта. Борбата от двете страни на мрежата продължи, но в крайна сметка състезателите на Пламен Константинов се поздравиха с втори категоричен успех.