Суонзи срази почти изцяло резервен състав на Ливърпул с 3:1 в среща от 36-ия кръг на английската Висша лига.

Мениджърът на гостите Юрген Клоп даде почивка на голяма част от основните играчи и пусна в игра най-младия състав на Ливърпул от създаването на Висшата лига – средна възраст 23 години и 218 дни. На вратата на мърсисайдци застана Дани Уорд, а по крилата действаха Айб и Оджо, докато в халфовата линия играха Кевин Стюарт и испанецът Педро Чиривейя, направил дебют в английския елит.

Суонзи логично доминираше над младия състав на гостите и поведе с гол на Андре Аю (20) с глава след центриране на Гилфи Сигурдсон. Джак Корк (33) удвои преднината на „лебедите”, а след почивката съперниците си размениха набързо по едно попадение. Първо влезлият на почивката като резерва Кристиан Бентеке (65) върна надеждите на гостите след асистенция на Оджо, но Андре Аю (67) сложи точка на спора с втория си гол в мача. Мърсисайдци завършиха срещата в намален състав, след като в 76-ата минута левият защитник Брад Смит получи втори жълт и съответно червен картон.

След успеха си Суонзи се изкачи на 13-о място с 43 точки. Ливърпул остава седми с 55 точки.

Резултати, програма и класиране в Англия - ТУК !!!