Верея се класира за 1/8-финалите в турнира за Купата на България след победа с 2:0 над Левски (Карлово). Мачът се игра на стадион "Трейс Арена", а символичен домакин бяха карловци. С голове на Георги Андонов от дузпа в края на първата част и на Методи Костов в 64-ата избраниците на Александър Томаш стигнаха до 1/8-финалите.

През първото полувреме старозагорци имаха териториално предимство, което логично доведе до гол в тяхна полза. В 43-ата минута Георги Андонов бе фаулиран в наказателното поле на символичните домакини и реферът Вихрен Манев отсъди дузпа, която потърпевшият хладнокръвно реализира.

Предимството на Верея в началото на второто полувреме стана още по-осезаемо. Десет минути след подновяването на играта Андонов изведе Адама Гуидиала в наказателното поле, неговият шут обаче срещна външната страна на мрежата на вратата на Левски. В 64-ата минута верейци стигнаха и до второ попадение - след многоходова атака отляво топката стигна до Илиян Йорданов, който центрира остро и дебнещият в наказателното поле Методи Костов вкара топката в мрежата на карловци.

В 73-ата Цветан Павлов стреля силно, но топката премина покрай вратата. Минута преди края на редовното време Пашценко стреля от 12-13 метра, като вратарят на Левски Васил Кузманов изби.

Верея ще научи името на съперника си за 1/8-финалите на 26 октомври (сряда).

Левски (Карлово) - ВЕРЕЯ 0:2
0:1 Георги Андонов (43-дузпа), 0:2 Методи Костов (64)

Левски (Карлово): 12. Васил Кузманов, 19. Петър Петров, 14. Атанас Куманов, 4. Ивайло Аврамов, 30. Владимир Мичев (к), 16. Цветан Павлов, 7. Христо Янчев (56` - 6. Радослав Апостолов), 8. Теодор Стефанов, 9. Стоян Маринов (56` - 11. Исмет Рамадан), 10. Георги Стефанов (66` - 20. Атанас Янев), 22. Евгени Тунтев

Верея: 1. Пламен Колев, 21. Здравко Илиев (к)( 76` - 77. Педро Еуженио), 6. Илиас Хасани, 25. Георги Ангелов, 33. Мирослав Енчев, 27. Светослав Диков, 39. Методи Костов, 8. Александър Пашценко, 95. Адама Гуидиала, 71. Иван Винков (69` - 7. Момчил Цветанов), 14. Георги Андонов (57` - 11. Илиян Йорданов)