Григор Димитров отпадна от тенис турнира в Маями след загуба с 3:6, 6:7 от 158-ия в света Гуидо Пея (Аржентина).

Мачът от втория кръг се забави и бе прекъснат заради дъжд, а поредица от грешки на Димитров доведоха до изоставането му след първия сет.

Във втория сет българинът подобри играта си, но се пречупи при 5:4 в своя полза, пропусна сет пойнт и позволи равенство, което се повтори и малко по-късно за 6:6. В тайбрека Димитров загуби с 4:7 и отпадна от борбата още след първата си среща от надпреварата.

Загубата е първа за Гришо от този съперник, след като Димитров го победи със 7:6, 6:4 през 2015 година във Вашингтон.

Поражението е второ за Григор в рамките на две седмици, след като родният тенисист номер 1 отпадна в третия кръг на турнира в Индиън Уелс след 6:3, 3:6, 6:7 от Джак Сок.