Защитаващият титлата си Станислас Вавринка (Швейцария) се класира за третия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис. Вавринка, който е трети поставен в схемата, победи Таро Даниел (Япония) със 7:6(7), 6:3, 6:4. В първия сет се игра без пробиви, но в тайбрека Вавринка спечели с 9:7 точки. Швейцарецът започна втората част с ранен пробив, а в деветия гейм отново взе подаването на съперника си.

Вавринка преодоля пасив от 2:4 в третия сет и със серия от четири поредни гейма приключи двубоя. "Щастлив съм, че спечелих този мач в три сета, след като в първия кръг имах тежък двубой", заяви 31-годишният швайцарец. В третия кръг шампионът от миналата година ще играе срещу Жереми Шарди (Франция), който отстрани Адам Павлашек (Чехия) с 6:4, 6:2, 6:4.

РЕЗУЛТАТИ И ПРОГРАМА ПРИ МЪЖЕТЕ НА "РОЛАН ГАРОС" - ТУК !!!

РЕЗУЛТАТИ И ПРОГРАМА ПРИ ЖЕНИТЕ НА "РОЛАН ГАРОС" - ТУК!!!