Световният №2 Анди Мъри постигна нова трудна победа и преодоля втория кръг на "Ролан Гарос", след  6:2, 2:6, 4:6, 6:2, 6:3  над  №164 в света Матиас Боржe (Франция). Двубоят продължи 3 часа и 38 минути и бе втора маратонска среща за британецът, който имаше проблеми и в първия крък срещу Радек Щепанек.

Мъри поведе с пробив в четвъртия гейм, което му бе достатъчно да вземе първата част.

Шотландецът поведе с 2:0 в следващия сет, но с 6 поредни гейма французинът сътвори пълен обрат.

В третата част участващият с "уайлд кард" Борже, подкрепян бурно от домашната си публика, поведе с ранен пробив, а след това спаси брейкбол и удържа преднината си до края на сета.

Мъри проби два пъти в четвъртия сет, което му осигури печеленето с 6:2. В последната част шотландецът записа два пробива, а при 1:5 на свой ред загуби подаването си. При следващия си сервис той бе безгрешен и продължи напред.