Националът на България за "Купа Дейвис" Александър Лазов отпадна в първия кръг на турнира по тенис на твърди кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 10 хиляди долара. Поставеният под номер 3 Лазов пропиля три мачбола и загуби от словака Алекс Молчан с 6:3, 1:6, 6:7(7) след малко повече от два часа и половина игра.

Левичарят от Пазарджик навакса ранен пробив пасив и със серия от три поредни гейма взе първия сет. Във втората част Молчан доминираше и изравни резултата. В третия сет Лазов поведе с 4:2 гейма, но допусна обрат и при 5:4 съперникът му сервираше за мача, но българинът успя да си върне пробива. След това се стигна до тайбрек, в който Лазов поведе с 6:4, пропусна два мачбола, след това още един при 7:6, а със серия от три поредни точки Молчан стигна до крайната победа.