Хуан Мартин дел Потро претърпя пълен крах на турнира в Лион. Аржентинецът напусна надпреварата още във 2-ия кръг, след като беше победеб с 6:7(0), 4:6 от световния №125 Гастао Елиаш.

Елиаш успя да пробие още второто подаване на съперника си, но Дел Потро постепенно започна да завзема контрола над мача и макар да пропусна три брейкбола при 2:3, се добра до равенството за 4:4. Аржентинецът обаче се срина в тайбрека, където съперникът му наниза седем безответни точки.

Втората част започна с разменени пробиви, след което ритъмът на играта се успокои. Елиаш обаче отново нанесе последния удар с нов брейк в десетия гейм, който му осигури победата с 6:4. Португалецът продължава напред срещу водача в схемата Милош Раонич.