Роджър Федерер победи Франсис Тиафо (роден 20 януари 1998 година) със 7:6(2), 6:3 на старта на Мастърса в Маями, който е с награден фонд 6,99 милиона долара. Поставеният под номер 4 и двукратен шампион в надпреварата Федерер се справи с преминалия през квалификациите представител на домакините след почти час и четвърт на корта. Във втория сет Тиафо проби за 1:0 гейма, но след това Федерер спечели пет от шестте гейма и стигна до успеха. Швейцарецът записа 14-ия си успех в 15 мача през сезона.

В третия кръг швейцарецът, който през миналата седмица спечели турнира "Мастърс" в Индиън Уелс, ще срещне сребърния медалист от олимпийските игри в Рио де Жанейро Хуан Мартин Дел Потро (Аржентина). Той се справи лесно с холандеца Робин Хаазе с 6:2, 6:4.

Федерер има 15 победи в 20 мача срещу аржентинеца, който обаче спечели срещу швейцареца в пет сета на финала на Откритото първенство на САЩ през 2009 година.