Иво Карлович и Орасио Себайос поставиха рекорд за най-дългия мач в историята на Аустрелиън Оупън след въвеждането на тайбрека през 1971 г. 37-годишният хърватин се наложи над шест лета по-младия аржентинец с 6:7 (6), 3:6, 7:5, 6:2, 22:20 след общо 84 гейма и 5:15 часа на корта.

Предишният рекорд на кортовете в Мелбърн беше от 2003 година, когато Анди Родик се наложи над Юнес ел Айнауи с 21:19 в решителния сет и общо 83 гейма в мача. Като продължителност най-доброто постижение се държи от финала между Новак Джокович и Рафаел Надал през 2012 година – 5:53 часа.

В течение на мача Карлович направи 75 аса, което е нов рекорд за 211-сантиметровия хърватин. Най-доброто му постижение до момента беше 61 аса по време на мач от Ю Ес Оупън през 2016 година.

Себайос спечели първите два сета, след като в първата част взе тайбрека, а след това направи пробив в сервиса на хърватина при десетия си опит. Иво Карлович успя да изравни резултата в мача и да се наложи изиграването на пети сет, който продължи по-дълго от четирите предишни взети заедно. В следващия си мач хърватския гигант ще се изправи срещу австралиеца Андрю Уитингтън.

Карлович и Себайос останаха далеч зад рекорда за най-дълъг мач от Големия шлем. Това постижение се държи от Джон Иснър и Никола Маю на „Уимбълдън“ през 2010 година. Тогава американецът се наложи с 6:4, 3:6, 6:7 (7), 7:6 (3), 70:68, а двамата съперници направиха общо 112 аса. Срещата продължи общо 11 часа и 5 минути, а Иснър не успя да се възстанови от изтощението и в следващия си мач загуби в три сета за 74 минути.