Университатя (Крайова) загуби с 1:2 при гостуването си на Динамо (Букурещ) от 25-ия кръг на румънската Лига 1. Двамата българи Христо Златински и Апостол Попов започнаха като титуляри за гостите и играха цял мач, а през втората част в игра се появи и бившият защитник на Лудогорец Александър Барт.

Адам Немец (5, 14) вкара два бързи гола за домакините, а в 28-ата минута след това гостите удариха на три пъти греда в една атака. Университатя вкара все пак гол след почивката чрез Густаво Ди Мауро (73), но не стигна до изравняване и си тръгна без точки от румънската столица.

След победата си Динамо събра 38 точки и се изкачи на пето място във временното класиране. Университатя е на трета позиция с 40 точки. Лидер е Виторул с 51 точки, следван от Стяуа с 45 точки.