Мароко победи Того с 3:1 в мач от група „С“ за Купата на Африка. Основна вина за поражението на символичните гости носи вратарят им Коси Агаса. Стражът на френския Реймс допусна гафове и при трите попадения на мароканците.

Того поведе още в 5-ата минута. Досеви се възползва от пас на Айяте и завърши брилянтна контраатака за 0:1. В 14-ата обаче Будабуз засече с глава центриране от корнер на Фаир и изравни.
В 21-ата минута отново Фаир, но този път от фаул, асистира на Саис и той пак с глава опъна мрежата зад неубедителния Агаса, за да направи обрата пълен. Детинска грешка на вратаря позволи на Ел Хесири да го прониже с наглед безобиден далечн шут в 72-ата минута за крайното 3:1.

Вратарят на Локомотив (Пловдив) Ясин Ел-Харуби остана неизползвана резерва за Мароко.

По-рано днес Конго и Кот д'Ивоар завършиха 2:2.  Конго остава лидер в групата с 4 точки, Мароко има 3, „слоновете“ са трети с 2, Того е последен с 1 т.

РЕЗУЛТАТИ И СТАТИСТИКА ОТ КУПАТА НА АФРИКАНСКИТЕ НАЦИИ - ТУК!

НАЙ-ДОБРИТЕ КОЕФИЦИЕНТИ ЗА КУПАТА НА АФРИКАНСКИТЕ НАЦИИ!!!