Волфсбург записа изненадваща загуба от Вердер с 1:2 в първи мач от 22-ия кръг в Първа бундеслига.

Серж Гнабри откри в 10-ата минута за „бременските музиканти“. Той се възползва от разсеяната игра в защита на домакините, отне топката, нахлу в наказателното поле и от десетина метра разстреля вратаря за 0:1. В 18-ата минута отново Гнабри покачи на 0:2. След центриране от фаул Сане отклони топката с глава към непокрития Серж, който овладя на гърди и от въздуха опъна мрежата.

Буквално в ответната атака „вълците“ успяха да намалят. След центриране от корнер Диадави чукна топката с глава, а от 2 метра Борха Майорал отново с глава вкара гол за 1:2. Хаосът в играта на Волфсбург продължи и след почивката. Домакините така и не успяха да стигнат дори до точка.

След това поражение "вълците" се доближиха до зоната на изпадащите. Тимът е на 14-о място с 22 точки, колкото има и 15-ият Вердер. Лидер във временното класиране е Байерн с 50 т.