Европейският вицешампион Франция стъпи накриво на старта на кампанията си за класиране на Мондиал 2018 в нашата Група "А". "Петлите" не успяха да победят при визиатата си на Беларус и завършиха 0:0 в първи мач от Група "А" на квалификациите, в която е и България.

Французите действаха безидейно през първото полувреме и логично не създадоха особени опасности пред вратата на съперника. Домакините от своя страна играха прибрано и се опитваха да контраатакуват при всяка възможност.

След почивката обаче Франция натисна между 50-ата и 70-ата минута, но Оливие Жиру, Пол Погба и Кевин Гамейро пропуснаха чисти ситуации, а на няколко пъти и вратарят Горбунов не на мястото си.

По този начин, с победата си с 4:3 над Люксембург, България оглави Група "А", след като другите два отбора - Швеция и Холандия, също завършиха наравно - 1:1.