Наполи завърпи 1:1 у дима с Виляреал 1:1 в реванш от 1/16-финалите на Лига Европа. Този резултат прати гостите от Испания в следващата фаза, след като те бяха спечелили с 1:0 в първата среща.

На реванша Марек Хамшик (17) се разписа от далечна дистанция и зарадва феновете по трибуните на „Сан Паоло”, заличавайки аванса на „жълтата подводница” от първия мач.

След почивката в 56-ата минута Хосе Рейна се намеси решително при центриране в наказателното поле. Малко след това обаче вратарят на домакините остана безпомощен при опит за центриране на Томас Пина (59), който прехвърли Рейна за 1:1.

Наполи опита всички по силите си до края на мача, но така и не стигна до победата, след като пропуски направиха Гонсало Игуаин, Жоржиньо и Габиадини.

Жребият за осминафиналите е утре от 14:00 часа българско време в Нион.

Резултати и програма в Лига Европа - ТУК !!!