Арсенал записа четвърта загуба в последните си пет мача във Висшата лига на Англия. Този път тимът на Арсен Венгер отстъпи с 1:3 при гостуването на Уест Бромич в мач от 29 кръг.

Крейг Доусън наниза два гола, а един за победителите добави Хал Робсън-Кану. Алексис Санчес вкара единственото попадение за "артилеристите".
Загубата разклати още по-силно стола на Арсен Венгер, а неприятните новини го съпътстваха и през цялото време на мача. Петър Чех се контузи и бе заменен принудително през първото полувреме.

В 12-ата минута УБА излезе напред в резултата, след като Крейг Доусън засече с глава отблизо центриране на Шадли от корнер.

Само три минути след това Алексис Санчес, след като засече на далачната греда отличен пас на Джака.

В 56-ата минута Робсън-Кану обаче направи 2:1, след като бе най-добре пласиран при избита топка и я прати в мрежата.

Арсенал натисна, но домакините вкараха трети гол, с койтo убиха интригата. Той дойде в 75-ата минута, когато Доусън с глава прониза Оспина за крайното 3:1.

Арсенал е на пето място с 50 точки, докато УБА заема 8-ата позиция с 43.

Феновете на лондончани показаха, че са разединени относно френския мениджър. Преди двубоя над стадиона прелетяха два самолета с транспаранти за бъдещето на Венгер. Първият бе насочен против наставника, а вторият - в негова подкрепа.