Българският защитник Георги Терзиев игра 86 минути за Хайдук (Сплит) при убедителната домакинска победа над градския съперник РНК Сплит с 5:2 в среща от 30-ия кръг на хърватското първенство. Терзиев игра до 86-ата минута, когато беше заменен от Босанчич.

Головият спектакъл на стадион "Полюд" откри Никола Влашич (12-дузпа), а Иван Томичич (39) изравни за РНК. В края на полувремето Зоран Нижич (45) отново изведе домакините напред в резултата, а Анте Ерцег (46) направи 3:1 в началото на втората част. Сандро Угрина (63) върна интригата с гола си за 3:2, но Ахмед Саид (67) и Франк Оханджа (85) оформиха крайния резултат.

След успеха си Хайдук има 56 точки и излезе на трета позиция. РНК Сплит е на предпоследното девето място със 17 точки. Лидер е Риека със 76 точки и 8 аванс пред водения от Ивайло Петев Динамо (Загреб).