Милан победи с дузпи Байерн (Мюнхен) в поредния мач от турнира Интернешънъл чемпиънс къп. Италианският гранд спечели с 8:6 след дузпи, като редовното време завърши 3:3. Головият спектакъл се състоя на "Солджър Фийлд" в Чикаго. При дузпите италианците не сбъркаха нито веднъж, докато Джанлуиджи Донарума спаси удара на Рафиня.

Баварците спечелиха първите си три летни контроли, но не можаха да продължат серията си срещу бившия тим на новия си наставник Карло Анчелоти.

В 15-ата минута гол на Милан беше отменен заради засада, а веднага след това Донарума показа класа, сапсявайки удари на Франк Рибери. В 23-ата минута Холгер Бадщубер сбърка и подари топката на Мбайе Нианг. Нападателят се озова сам срещу Свен Улрайх и хладнокръвно откри резултата - 1:0 за Милан. В 29-ата минута Рибери възстанови равенството с красиво изпълнение след пас на Хуан Бернат. Алаба осъществи обрат за 2:1 в полза на Байерн в 38-ата минута. В началото на втората част Андреа Бертолачи се разписа за 2:2 след нова грешка на защитата на Байерн.

Централният защитник се пребори за топката и с мощен удар я заби под гредата. В 61-ата минута Юрай Куцка шутира извън наказателното поле, топката рикошира в играч на Байерн и заблуди Улрайх, след което влезе във вратата за 3:2 за Милан. В последните секунди Вергара фаулира Бернат в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. Рибери бе точен за крайното 3:3. Последваха дузпи, при които Хонда, Матри и Куцка даваха аванс на Милан, а Лаам, Алаба и Бернат изравняваха за Байерн. Бертолачи също не сбърка, а след това Донарума спаси изстрела на Рафиня. Точка на спора постави Бонавентура.

БАЙЕРН (МЮНХЕН) - МИЛАН 3:3 (6:8 след дузпи)
0:1 Нианг (23), 1:1 Рибери (29), 2:1 Алаба (38), 2:2 Бертолачи (49), 2:3 Куцка (61), 3:3 Рибери (90-дузпа)