Ювентус победи Порто с 2:0 като гост в първи осминафинален мач от Шампионската лига. С този успех Старата госпожа си гарантира спокойствие за реванша в Торино. „Драконите“ обаче понесоха тежък удар още в 27-ата минута, когато останаха с човек по-малко на терена. Алекс Телес извърши безмислено грубо нарушение срещу Лихщайнер и германският съдия Феликс Брих веднага му показа втори жълт и съответно червен картон. С 10 души за Порто стана изключително трудно срещу италианския шампион.

И двата гола паднаха след почивката и бяха дело на резерви. Марко Пяца откри резултата в 72-ата минута,след като се възползва от детинска грешка на Лаун от домакините. Защитникът буквално му поднесе топката „на тепсия“ и хърватинът с плътен шут препарира Икер Касия за 0:1.

Само 2 минути по-късно Дани Алвес смълча още веднъж препълнените трибуни на „До Драгао“. Бразилецът спря на гърди отлично меко центриране на Алекс Сандро и хладнокръвно опъна мрежата за 0:2.

"Бианконерите" са в серия от 9 поредни мача без загуба в Шампионска лига. Освен това италианският шампион не познава вкуса на загубата срещу "драконите". До този момент двата тима са се изправяли един срещу друг 3 пъти, като в два от случаите успехът е за Ювентус, а в един двата тима завършват наравно.

Порто - Ювентус 0:2
0:1 Марко Пяца (72), 0:2 Дани Алвес (74)

"Ещадио до Драгао", Порто
Съдия: Феликс Брих (Германия)

Състави:
Порто: Касияс; М. Перейра, Фелипе, Маркано, Телес; Д. Перейра; Ерера, Рубен Невес (61-Корона),  Брахими (73-Диого Жота); Тикиньо, А. Силва (30-Лаун)
Контузени: няма; Наказани: няма
Треньор: Н. Ешпирито Санто

Ювентус: Буфон; Лихтщайнер (73-Дани Алвес), Бардзали, Киелини, А. Сандро; Пянич, Кедира; Куадрадо (67-Пяца), Дибала, (86-Маркизио) Манджукич; Игуаин
Контузени: няма
Наказани: няма
Треньор: М. Алегри

Баланс между двата отбора: 4 мача, 0 победи за Порто, 1 равен, 3 победи за Ювентус - г.р. 2:7